Jestly se vám zobrazí štatné video nebo mi bude blbnout blog tak zmáčkněte tuto šipku která je ne hoře!

jak nezničit vlasy barvou?!!

27. srpna 2011 v 2:00 | Kájuš
Mnoho z vás by si chtělo obarvit vlasy ale nechce riskovat jejích poškození a vypadávání! Je tu ale řešení jak si vlasy obarvit bez toho aby jste je ničili barvou na vlasy! ….Přírodní kosmetika!…..
Existují přírodní, úplně přirozené metody, jak dosáhnout požadované barvy i bez chemie. Nelze sice změnit barvu z hnědé na platinovou, ale barvy působí naprosto přirozeně. Při barvení dáváme pozor, neboť přípravky většinou barví i kůži a textilie, používáme proto starší ručníky a obličej předem namažeme mastným krémem.

Ořechová barva

Barva na vlasy ze slupek (správně oplodí) ořechu vlašského: 20 g rozdrcených slupek smícháme s 50 ml vody, 25 g kamence a 75 g stolního oleje. Zahříváme na mírném ohni tak dlouho, dokud směs nemá odstín, který si přejeme. Vlasy natíráme okamžitě, protože šťáva rychle ztrácí barvící schopnost.

Ořechová barva 2

Nemáme-li po ruce kamenec, zkusíme jiný recept. Tolik slupek vlašského ořechu, co se vejde do půllitrového hrnku rozemeleme a přidáme několik kapek olivového oleje, ovocného octa a rozmícháme s trochou horké vody na kaši. Necháme působit 15-30 minut.

Cibulová barva

Pokud nemáme mastné vlasy, můžeme si připravit barvu z cibule. 30 g suchých slupek vaříme v 200 ml vody, scedíme, přidáme 5 g glycerínu a denně natíráme vlasy, dokud nám barva nevyhovuje.

Zelená barva z cibule

Pokud chceme mít zelené vlasy vezmeme celou cibuli i se slupkou a necháme ji vařit! Poté natíráme na vlasy nejlépe deně ,dokud barva nevyhovuje.


Červený přeliv

Červený odstín získáme z kořene rebarbory. 150 g vaříme v půl litru nesladkého kyselého vína tak dlouho, dokud se polovina neodpaří. Barvu vtíráme do vlasů a necháme oschnout.

Zesvětlení s rebarborou

Rebarbora nám může vlasy i zesvětlit, a to následujícím způsobem: 3 hrsti jemně mletého kořene, trochu olivového oleje a šťávu z jednoho citronu rozetřeme a doplníme vodou tak, aby vznikla roztíratelná kaše. Necháme 15 minut stát, pak opět doplníme trochou horké vody a štětcem nanášíme barvu na pramínky vlasů. Vlasy obalíme a nasadíme igelitovou čepicí. Hlavu udržujeme v teple nahřátým ručníkem. Podle požadovaného odstínu necháme působit až hodinu.

Černé vlasy

Můžeme zkusit též starý ruský recept: Popel z pelyňku pravého smíchán s včelím voskem způsobí vtírán do vlasů jejich zčernání.

Modrý přeliv

Namodralí odstín získáme pomocí sušených květu modré chrpy polní!
Dvě hrsti sušených květů přelijeme čtvrt litrem vroucí vody a necháme 3 hodiny luhovat. Po přecezení vtíráme do vlasů.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama